Mesut KAYABAŞ ile şiirin göl saatleri bugün 21.30’da “GÖLDEKİ YANSIMALAR” programı Sizlerle birlikte.... “Akşam, yine akşam, yine akşam, Göllerde bu dem bir kamış olsam!” Mesut KAYABAŞ,“ Haşim’in göl demini, göle düşen dolunay hançeresiyle Sizlerin şiirlerinden demliyor. (22/07/2014 10:16) | Değerli büyüğümüz, değerli şairimiz, mimarımız, yarenimiz, Nurten ALTINOK'un doğum gününü kutlar, sağlık ve mutluluklar dileriz. ŞİİR ZAMANI (22/07/2014 00:27) | Sitemizin izleyici üyelerinden Şule ŞAHİN'in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet Şule Hanım ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. (21/07/2014 11:16) | Yeni Yönetici Editörümüz Ramazan EFE sitemize onur ve değer katarak Sizlere en iyi dileklerini sunuyorlar. (20/07/2014 14:24) | 06 Ağustos'a kadar sürecek Bodrum Festivali Çalı Kuşu adlı oyunla başladı......Şair Hilmi YAVUZ'un kendi seslendirdiği Bakış Kuşu ile Söylen Şiirleri adlı CD'si çıktı........Muğla’nın Milas ilçesi’nde yapılan altyapı çalışmaları sırasında Roma Dönemi’ne ait, üzerinde denizler, depremler ve atlar tanrısı Poseidon ile denizkızı figürleri yer alan mozaik bulundu............ Refik Durbaş'ın yeni şiir kitabı 'Bağışla Ziyanımı', Islık Yayınları'ndan çıktı. (20/07/2014 14:20)


Özlü Sözler

    Bir kişi Allah’tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa Allah da onu başkasına muhtaç etmez
    Şems

Çevrimiçi Üyeler

Şuan Sitemizde 1 çevrim içi üye var.
Üyeleri görebilmek için, üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Her Şeyine Eyvallah

Sessizlik bile kulaklarımı tırmalar 
Seni düşlerken. 
Başka dünyalara gider gider gelirim 
En tiz çığlıkları duymadığım da olur 
Bir boşluk gözlerimde; dalarım uzaklara 
Dünya yine senin etrafında dönüyordur 

Delikanlılığım tutar bazen, 
Adını haykırmak isterim dağlara taşlara 
Donar sözcükler dudaklarımda 
Dökülürüm. 

Sinsice vurur arkamdan geceler 
Daha sabaha çok vardır hep 
Semtin ufaklıkları gelir kömürlükten bozma odama 
Ozanlık taslarım onlara 
Saygıda kusur etmez dinlerler.. 

Acımasız sevgilisin besbelli 
Ne yiğitler yedi sevdan 
Yine de aldırış etmez mazlum yüreğim 
Özenirim çoğu zaman tozpembe dünyası olanlara 
Gıptayla bakarım 
İçim gider.. Ah çekerim.. 
Haydan gelirim,huya giderim 

Bir amansız hızla devr-i daim yapar zaman 
Gözleri bağlı dolap beygirimin, 
Kulakları sağır. 
Beceremem isyan etmesini, 
Sus pus olurum 
İsyan edenlere selam ederim 

Ne dersen kabulümdür ey yar
Her şeyine eyvallah
Ama sen de gel artık..
 

Osman Yüksel | 18/11/2013 | 9 Yorum | 161 okunma

Yorumlar

Yasemin Demir 18/11/2013 22:05

Şairin peşi sıra hadi be gelsene yaaa dedik dedirtti şiir tebrikler efendim duygusu güçlü bir çalışmaydı saygımla

Orhan Tiryakioğlu 19/11/2013 08:45

ÇILDIRTAN BİR VUSLAT BEKLEYİŞİ, DELİRTEN BİR DÂVET, SEVDÂ ÇAĞRISI, VE DÜNYANIN EN ZOR İŞİ: İCÂBET. DUYGULARIN BU SAĞANAĞI, YÂRİ ISLATIR MI? NİCELERİNE, SELÂMLA.

İbrahim Çelikli 19/11/2013 10:32

pişmanlık değildir GEL ediş kaderi olumsuzlukları talihsizliği koyup bir yana hasretin hepsinden yüce olduğudur.. gün gelip o giderken gitme diyememek kaderdir şimdi kaderin yüklediğidir bu GEL gel diyecek birim yok şimdilerde çaresiz masum mahsunum tebrikler

Ayşegül Aşkım Karagöz ŞENCAN 19/11/2013 13:07

Osman bey şiir şiirsellik olarak güzeldi ve inceden bir bekleyiş asırlar sürüyor gibiydi tebrikler sevgimle kutladım not: gelmezsede kendi bilir bence siz kaybeden değil kaybedilensiniz bunu asla unutmayın :)

Osman Yüksel 19/11/2013 15:14

Merhaba sevgili Orhan bey.Yorumunuz için teşekkürler.Sevgi sağanakları sevgiliyi asla ıslatmaz.Mümkündür ki şemsiyesini açıp zalim bir gülüşle seveni seyretsin..Ama bekleyen için bunun hiçbir önemi yoktur.Hatta mazoşist bir zevk bile alabilir..Sözümüz bekleyenlerin sağlığına olsun..

Osman Yüksel 19/11/2013 15:17

Yormunuza teşekkür ederim sevgili Çelikli.Gel diyecek birileri hep vardır..Bazen ulaşamadığımız,bazen bulup kaybettiğimiz ve hatta bazen bir hayal bile olabilir...Sağlıkla kalın

Osman Yüksel 19/11/2013 15:21

Teşekkürler Ayşegül hanım..Yorumunuzu okuduktan sonra arkadaşım sevgili Dilber Ay'ın Gelmezsen gelme parçası geldi direk aklıma..Bu gelmeyen öyle bir gelmeyen ki,gelmezsen gelme demek ne mümkün..Şiirde de yazdığım gibi" ne yiğitler yemiş sevdası" Umuarım hep gelenleriniz olsun.Gözünüz hiç yolda kalmasın..

Ramazan Topoğlu 19/11/2013 21:27

Bakalım hemşerim bu şiirinde neler söylüyor. (Bu cümleyi şiiri okumadan önce söyledim)..........................Öncelikle üstümde kalan bir selamı size ileteyim. Nazilli Lisesinin bahçesindeki okaliptüs ağaçlarının size selamı vardır. Telefonlarda söylemeyi unuttum. Bari şiirin gölgesinde söylemiş olayım...........................Şiiri okudum.......Yine şunu yinelemek isterim..... Osman Yüksel şiirlerinde kendisini kederli bırakan, hatta acı çektiren özneye karşı zalim olmayan bir sorgulama vardır, incitmeden duygularıyla sorgular ve duygularını anlatır.... Bu şiir de öyle....Baksanıza şiir bitiyor o daha bir türlü gelmemiş......Öyle hassas ki sessizliğin sesini duyuyor o aklında ve gönlündeyken..... Adını haykırmak istiyor rüyalardaki gibi ses çıkmaz oluyor.......İçi gider, ah çeker, haydan gelir huya gider.....Şiirler hesap sorarak değil, gerekçesini böyle içten kanıtlayarak sorguluyor işte ve beklentisini söylüyor....... Bağırıp çağıran kişilere ithaf olunur..... Hemşerimin şiiir. Hop hop hemşericilik yok burada falan demeyin... Hemşerilerinizin güzel şiirleri varsa siz de benim gibi yapın:)))))

Osman Yüksel 20/11/2013 17:57

Öncelikle selamı alayım.Aleykümselam.Yorum için de çok teşekkürler sevgili hemşerim.Her zamanki gibi samimi ve püf noktalarını yakalayan yorumlardan..Teşvik edici olması da cabası...

Yorum Yapabilmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Radyo


Sizde Dinleyin:

Son Yorumlar

(Uluhan)Murat Ercan
Güneşin
Teşekkür ederim ramazan abim değer kattın.değ...
((Uluhan)Murat Ercan tarafından) Devamı
(Uluhan)Murat Ercan
Güneşin
Teşekkürlerimle atiye hanım değer kattın..de...
((Uluhan)Murat Ercan tarafından) Devamı
demet akyürek
.Bugün
T ederm üstadım hoş geldiniz...
(demet akyürek tarafından) Devamı
Dilek Hokkaömeroğlu
...Bağışla Sevdim Seni
Şiirimi günün seçkisine seçen değerli yönet...
(Dilek Hokkaömeroğlu tarafından) Devamı
Dilek Hokkaömeroğlu
NEYE YARARDIM SENİ SEVMESEM
Güzel olan görülür rica ederim saygımla.....
(Dilek Hokkaömeroğlu tarafından) Devamı

Linkler